Eticaret SEO Paketi

Rekabeti orta ve ileri seviyede olan eticaret websiteleri için önerilir.

Açıklama

Eticaret SEO çalışması günümüzde değil aslında e-ticaret kavramı ortaya çıktığı günden beri çok önemli idi. SEO İngilizce Search Engine Optimization yani Türkçe manası ile arama motoru optimizasyonu anlamına gelir.

İkinci husus “Search Engine Result Page” teriminin kısaltması SERP yani Türkçe “Arama Motoru Sonuç Sayfası”dır. SEO basit tabirle web sitesinin arama motorlarının SERP sıralamalarında üst sıralara çıkılmasını temin etmek için özel teknikler etkili biçimde kullanılarak yapılan işlem ve çalışmaların tümüdür.

Örneğin aşağıdaki işlemler genel itibariyle tüm sitelerde yapılmaktadır madde madde açıklayalım:

 • Pazar Analizi
 • Rakip Analizi
 • Anahtar Kelime Analizi
 • Crawl Hatalarının Giderilmesi
 • Site Hız Çalışmaları
 • Schema Yapılandırmaları
 • Kod Validasyonu
 • Internal Link Çalışması
 • Backlink Profili Edinme Çalışmaları
 • Sosyal Medya ve Video Üretim Desteği
 • Youtube Kanal Optimizasyonu
 • Semantik İçerik Üretimi
 • Dijital Strateji ve Marka Danışmanlığı
 • Kullanıcı Deneyimi (UX) Çalışmaları
 • Düzenli Telefon Desteği

Ayrıca websitenize özel açılan mobil uygulama grubu ile iş ilerleyişi şeffaf şekilde takip edebilir veya isteklerini bildirmektesiniz.

E-Ticaret SEO Çalışmaları Ne İşe Yarar?

Düşününki bir dükkanınız var fakat dükkanınızda yer alan ürün veya hizmet sattığınıza dair vitrininizde müşterilerinizin okuyabilecekleri hiçbir ibare yok, dükkanınız karma karışık girenler aradıklarını bulamıyor, karmaşa içerisinde farklı ürün seçeneği veya alternatifler göremiyor. Her şeyden önemlisi ise sadece daha bir sokak arkadaki insanların bile varlığınızdan haberleri yok.

İşte burada eticaret SEO çalışmaları devreye girer. Öncelikle e-ticaret site teknik aksaklıları giderilir ve site yükleme hız problemlerinin ve mobil platform uyumluluğu temin edilir. Ardından site e-ticaret SEO uyumluluğu analiz edilerek gereken teknik biçimde işlemler yapılır. Zira e-ticaret sitenizdeki teknik, alt yapısal, hız ve kullanıcı deneyimini negatif yönde etkileyebilecek sorunlar giderilmeden işlemlere başlanılmamalıdır.

Disiplinli ve teknik analizlere bağlı e-ticaret SEO çalışmalarının ardından arama motoru sıralamalarda üst seviyelere çıkmanız ve belirli bir süreç içerisinde de ilk sayfa içine girmeniz sağlanacaktır.

E-ticaret SEO İşlemleri Nelerdir?

Eticaret SEO işlemleri öncelikli olarak site optimizasyon işlemleri ile başlar. Hosting, domain ve SSL kontrolleri, site hız kontrolü, web site haritası, site içindeki kırık link (404) ve yönlendirmeler (301, 302 gibi) saptanır, içerikler analiz edilir, ürün görselleri ve diğer görsellerin boyutları kontrol edilir ve gerekiyorsa yeniden boyutlandırılır, indeksleme hataları kontrol edilir, mobil platformları uyumlu hale getirilir. Hosting ve domain seçimi site hızı üzerinde çok etkilidir.

Ürün ve hizmetler, doğru bir kategori şeması hazırlanarak kategorilendirilir, ileri seviye e ticaret SEO teknikleri kullanılarak kategori ve ürün bazında arama motorlarının e-ticaret site web içeriğinizi, sayfaları, ürün kategorilerinizi, ürün ve hizmetlerinizi görmeleri, tanımaları sağlanır bu işlemler yapılmadan arama motorlarına e-ticaret site tanıtımı yapılmamalıdır.

Bu çalışmalar yapılırken dikkate alınması gereken pek çok unsur vardır. Bunların başında arama anahtar kelime analizi ve bu kelimeleri kritik noktalarda kullanmak, site içi link kullanımı, rakiplerinizin analizi gibi unsurlar vardır. Arama anahtar kelime analizi ve seçiminde uzun ve kısa cümleler olarak ayrılabilir. Uzun cümlelerde arama listesinde üst sıralara çıkmak kısa sürede başarılabilirken, cümle kısaldıkça zorlaşmakta ve daha uzun süreli bir çalışma ve daha yüksek bütçe gerektirmektedir.

E-ticaret SEO çalışmalarında site içerisinde bir blog sayfaları da oluşturularak burada sürekli özgün makaleler yayınlanır. Makaleler uzman makale yazarlarımız tarafından, anahtar kelimelerden belirli bir SEO analizlerine dayanan hesaplamalarla tespit edilmiş sisteme göre kullanılarak itina ile hazırlanır. Bu makalelerin başka site veya kaynaklardan alıntı yani kopya içerik olmaması yani %100 benzersiz olması şarttır. Daha sonra da SEO personelimiz makalelerdeki bilgilendirici anlatımların içerisindeki anahtar kelimeleri site içindeki sayfaları link verilerek kullanıcı yönlendirmeleri ve detaylı kontrolleri yapar, son kontrol için bir uzmanımız teslim alır ve yine kontrol ederek yayına alır.

SEO çalışmaları e-ticaret site içerisinde yapıldığı gibi reklam yönetimi, Backlink’ler ve sosyal sinyal alımları gibi site dışı çalışmalarla devam etmektedir.

E-ticaret SEO Çalışmalarının Amacı Nedir?

E-ticaret SEO çalışması ile kazanılan sıralama size doğrudan orta vadede satış yaparak kazanç getirmeye başlaması sağlanırken, uzun vade de satış ve kazanç katlanarak artırılması amaçlanmaktadır. SEO çalışmalarında nihai hedef arama sonucu sıralamasında birinci sırada yer almak olsa da kimse size özellikle kelime bazında olmak üzere kısa cümlelerde de birinci sırada yer alma garantisi veremez. Bu çok uzun süreli, meşakkatli ve çok masraflı bir süreç gerektirmektedir. Burada ana hedef birinci sayfa içinde yer almak ve bunun sonucunda yatırımınızın karşılığı olan geliri elde etmeye başlamaktır.

Eticaret SEO Hizmeti Ararken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikli olarak bilmeniz gereken size kısa sürede kelime ve kısa cümlelerde birinci sıra yer garantisi veren kişi ve firmalardan da uzak durmanızı gerektiğidir. Böyle bir söz verenler size maddi zarar vermelerinin yanı sıra, sonrasındaki SEO çalışmalarına da olumsuz etkiler verecek işlemler yapmış olabilirler.

Arama motorları site hakkındaki tüm detayları kayıt altına alarak doğru yapılmış şeylere + puan verirken yanlış yapılmış şeylere, teknik aksaklık ve yavaşlık gibi sorunlara da – puan vermektedir.

E ticaret SEO Çalışmalarında Yatırım Getirisi

ROI “Return on Investment” teriminin kısaltması yani “Yatırım Getirisi” anlamına gelir, yapılan yatırımın geri dönüşünü, getirisini gösteren bir veridir. Birinci sayfa içinde yer alma hedefine ulaşılmasının ardından ROI çalışmalarına başlanır ve müşterinin tercihine göre bilmeniz gereken raporlamalar yapılarak sunulur. ROI raporlamaları SEO çalışmalarında da önemli bir yer sahibidir.

Düzenli ROI raporlamaları yapılarak SEO çalışmalarında kullanılan anahtar kelime başarısı analiz edilerek başarılı anahtar kelime gruplarına ağırlık verilirken, yeterli verimin alınamadığı aynı anahtar kelimeleri farklı anahtar kelimeler kullanarak değiştirmelidirler.

E ticaret SEO Hizmetinin Kalıcılığı Nedir?

E-ticaret SEO hizmetleri süresince kategori ve ürün bazında yapılan tüm çalışmalara dönüşümlü olarak devam edilecektir. Yani uzmanlarımız tarafında yapılmış olan önem sıralaması ile her şey ileri seviye SEO teknikleri ile düzenlendikten sonra yeniden bir üst kademeye atlatılarak devam ettirileceklerdir.

Bu arada yeni eklenen ürün ve kategori de bu SEO teknikleri uygulanarak arama motorları tarafından site otoriteniz yükseltilerek orta ve uzun vade de üst sıralarda kalıcılığınız sağlanacaktır.

Ancak rakibiniz olan diğer e-ticaret siteleri de boş durmamakta, bunun bilincinde olup ve bu disiplinden kopmamalı veya rehavete kapılmamalısınız. SEO hizmetine ara verilmesi ve ya sonlandırılmasının etkilerinin kısa-orta vadede görülmesi beklenmemekle beraber uzun vadede e-ticaret site sıralamanızda düşüşler olacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

E-ticaret SEO Hizmetinin Fiyatı Nedir?

SEO hizmetlerimizde sabit paket fiyatlarımızın yanı sıra esnek paketlerimizde bulunmaktadır. Hizmet verdiğiniz sektör ve bu sektördeki rekabet analizi verileri, site SEO geçmişi (olumlu ve olumsuz anlamda), e-ticaret site yapınız yapımında kullanılan yazılım alt yapısı, e-ticaret sitenizin ne kadar süredir aktif olduğu ve marka bilinirliği incelenerek gerçek ihtiyaç ve hedeflerinize uygun net bir fiyat verebilir.

Bazı sektörler rekabet oranının zorluğuna göre ciddi ek bütçeler gerekli olabilir. Fiyat verme aşamasında bu ek bütçe ihtiyaçları ve takvimi konusu hakkında bilgilendirileceksiniz.

E-ticaret SEO Hizmetini Neden Bilgesem ile Almalısınız?

Bilgesem Dijital Pazarlama 2006 yılından beri sektörde yer alan ve daha dünyada SEO kavramı yeni oluşmaya başladığı dönemlerde bunun öncü çalışmalarını Türkiye’de yapan saygın söz sahibi firmaların önde gelenlerinden biridir.

SEO algoritmaları değişkendir. Arama motorları da düzenli olarak kendilerine optimizasyon ve güncellemeler yaparlar. Bu nedenle SEO hizmeti aldığınız firmanın değişen dinamikleri yakından takip etmesi ve güncellemelerde hızlıca aksiyon alabilmesi gerekmektedir. Bilgesem Dijital Pazarlama olarak her zaman en iyi sonuçları elde etmek için tüm optimizasyon, güncelleme ve algoritma değişimlerini yakından takip ediyoruz.

Sektöre büyük katkılar sağlamamızın yanı sıra firmamız gibi, yetiştirdiğimiz SEO uzmanları da Türkiye çapında başarılı işlere imza atmışlardır. SEO sektöründeki saygınlığımız gereği firma veya şahıs bazında dijital pazarlama ve SEO hizmeti verenlere teknik desteğimizi de sürdürmekteyiz.

Bünyemizde doğru bilgilerle kendi yetiştirdiğimiz uzman personellerimizle çalışmaktayız. İş disiplinimizden asla kopmayarak kurumsal yapıda ciddi ve programlı bir şekilde çalışmaktayız. İş programımızı haftalık ve aylık olarak önceden yapmaktayız. Gün içerisinde sürekli iletişim halinde çalışmakta, takım çalışması ve koordinasyonu ile acil durumlara hızlıca tepki verebilmekteyiz.

Gerek yaptığımız işler olsun gerek referanslarımız olsun bunun kanıtı niteliğinde olup sektörde kalıcılığımızın ve kalitemizin garantisidir.

Ek bilgi

Ödeme

1 Aylık, 3 Aylık, 6 Aylık, 8 Aylık, 12 Aylık

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Eticaret SEO Paketi” için yorum yapan ilk kişi siz olun